nedeľa, 31. júla 2016

Slovenská pôda patrí nám!

DAV/ (čítaj DAV DVA) je proti schváleniu možnosti predaja slovenskej pôdy do zahraničných rúk

Cieľom vytvorenia závislosti krajiny na dovoze potravín je jej politické ovládanie – žiadna vláda totiž nie je schopná čeliť hladu alebo nedostatkom v zásobovaní potravinami! V situácii stupňovaného vojenského napätia je Slovensko bez fungujúceho poľnohospodárstva vydané napospas cudzím záujmom. Potraviny sú nutné pre život a ich nedostatok alebo nedostupnosť ohrozujú základné právo – právo na život.
Slovenská vláda a ministerstvo poľnohospodárstva postupne podliehajú nálaku Európskej únie, keď chcú umožniť predaj poľnohospodárskej pôdy na Slovensku zahraničným právnickým a fyzickým osobám. Zákon je stále v legislatívnom procese a platným sa stane, len ak ho schváli vláda, NR SR a prezident republiky. Konečné schválenie sa predpokladá na jeseň 2016.

My, členovia skupiny DAV/, podporujeme všetky občianske iniciatívy, protestné akcie, petície, prípadne aj žalobu na EÚ či iné formy občianskeho tlaku. Vyzývame všetkých občanov SR naprieč politickým spektrom k aktívnej účasti. Je potrebné klásť odpor teraz, keď sa schvaľuje zákon!

DAV/ podporuje obnovenie potravinovej sebestačnosti, ktorú bude treba odborne a kvalifikovane riešiť, hneď ako sa nám podarí zabrániť odpredaju pôdy. Sme za všetky rozumné a kvalifikované návrhy, ktoré k tomu povedú, a preto podporujeme otvorenie celospoločenskej diskusie na túto tému.

 
Text spracoval Dávid Diczházy

Skupina DAV/ (Lukáš Perný, Tomáš Bóka, Ladislav Michalek, Tomáš Klimek, Marek Kopilec, Dávid Diczházy, Juraj Janošovský, Miroslav Hazucha)

UPDATE: PODPÍSŤE PETÍCIU, KTORÚ SPUSTILA UŽ PRED ROKMI HELENA MEZENSKÁ3 komentáre :

  1. Naše Slovensko je naša zem a tu by sme nemali nikomu cudziemu predať, ale naši politici si to neuvedomujú že sa môže stať že potraviny nám nemusí nikto dodať hlavne keď sa vyskytnú problémy,ktoré obmedzia dodávky napr,vojnový konflikt.Každý štát musí mať zabezpečenú nezavislosť a to sa dá zabezpečiť len cez naše poľnohospodárstvo.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. haló
    Som obchodník, akcionár vo finančných inštitúciách, bankách a mimovládnymi organizáciami po celom svete. V nadväznosti na finančnú krízu, ktorá ohrozuje súčasnej ekonomiky, miera nezamestnanosti rastie každým dňom, v spolupráci so svojimi bankári rozhodol som sa, aby pôžičky 10.000 eur na 50 miliónov eur na čestní ľudia, ktorí napriek ich mesačného príjmu sa snaží dokončenie projektu alebo na uspokojenie ich základných potrieb. Tu sú jediným kontaktným že pomôžem ti: nobertreschuk68@gmail.com
      Úroková sadzba z úverov je (3%) veľmi výhodných úverov a dodacie podmienky sú veľmi jednoduché. Prosím, napíšte mi pre viac informácií: nobertreschuk68@gmail.com

    OdpovedaťOdstrániť